Истражувањето на „Економски лидер“ покажа дека најголемиот успех, кој беше така претствен во јавноста при промоцијата на новата министерска за финансии Нина Ангеловска, всушност е плагијат. Станува збор за американскиот бренд „Групон“, кој е прилично успешна компанија основана во 2008 година.

Целиот текст овде.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.