Новинарот на Клан Македонија Фуркан Салиу објави урнебесно видео на Фејсбук. Тој го запраша премиерот Зоран Заев дали некој од европските лидери во Брисел го прегрнале, откако веќе беше јасно дека нема да добиеме датум.

Моето поздравување со најголем дел од светските и европските лидери е со гушкање, вели Заев.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.