ДИК објави дека од 91% од пристигнатите податоци до 17 часот гласале 38,26% од запишаните избрачи или 690.082 гласачи. Најголем одѕив има во Македонски Брод, 61,29%.

Македонски Брод 61,29%

Крива Паланка 61,28%

Демир Хисар 60,40%

Демир Капија 60,28%

Крушево 59,6%

Гевгелија 57,93%

Вевчани 57,76%

Лозово 57,16%

Пехчево 56,78%

Новаци 56,57%

Пробиштип 56,38%

Неготино 55,98%

Свети Николе 55,95%

Ранковце 55.76%

Дојран 55,14%

Берово 54,27%

Росоман 53,99%

Градско 53,52%

Кривогаштани 53,36%

Прилеп 53,16%

Валандово 51,66%

Кавадарци 51,23%

Делчево 50,55%

 

 

 

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.