Професроката Мирјана Најчевска на својот Фејсбук профил објави фотографии од вчерашните блокади на раскрсниците во Скопје на кои се гледа дека има само по десетина, а некаде ниту толку демонстранти иако протестот беше најавен од страна на „Македонија блокира“.

Ова значи дека министерот за внатрешни работи ги испратил полицајците да го блокираат сообраќајот во Скопје.
Ма кој кретен треба да си за да дозволиш вакво нешто.
Дај бре тргнете го попот од раководното место во полицијата заедно со сите корумпирани кадри од времето на Мијалков кои се уште ведрат и облачат во министерството, напиша Најчевска.Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.