ДУИ треба да биде симнато од власт, напиша на својот фејсбук профил професорката Мирјана Најчевска.

Секоја партија која ќе влезе во коалиција со ДУИ вакво какво што е денес може да биде само регресивна партија.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.