Држи кревет на некој на кој навистина му треба, вака професорката Мирјана Најчевска го искоментира лекувањето на владиците Петар и Агатангел од коронавирус во приватната болница „Систина“.

Според неа, тие покажале апсолутна недоверба кон „шефот“.

И трето, од каде бре толку пари кај некој кој се откажал од материјалното во име на духовното?, прашува Најчевска.

Владиката Петар за телевизија „Сител“ изјави бил хоспитализиран од 23 март, поради превентива од можни компликации.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.