Поранешенот претседател и премиер Бранко Црвенковски се вакцинираше против ковид-19 во спортскиот центар „Борис Трајковски“. Фотографијата на која поранешниот лидер на СДСМ ја прима првата доза од производителот „Фајзер“ предизвика доста внимание на социјалните мрежи.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.