Твитер-налогот „Фортификација“ му контрира на владиното лого за 30-годишнината од независноста на македонската држава со сонцето од Кутлеш, нејзино официјално знаме од 1992 до 1995 година, како и со името Македонија во поправеното лого.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.