Бараме веднаш да се стопира одлуката за платен паркинг во Велес, велат од ВМРО-ДПМНЕ ОК Велес.

Зошто баш сега на 3 месеци пред избори ваква одлука? Нели е срамота граѓаните да плаќаат само за да се вработат повеќе партиски војници на СДС! Не само што не се обезбедени нови паркинг места, туку ни старите не се соодветно одбележани. Се гледаме на локални!

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.