Предметот Таргет Тврдина“ се одолговлекуваше премногу и поради тоа судијката Џанида Бектовиќ е сменета од обвинителството за организиран криминал, откри новинарот Саше Димовски во емисијата „Заспиј ако можеш“. Наместо организиран криминал таа отсега ќе суди кривично полнолентни и случајот со Сашо Милјалков ќе и биде последен „голем“ случај.

Ова значи дека каква пресуда и да донесе, ќе нема никаква одговорност кога предметот подоцна би се вратил на Апелација.

Судијката со желба очекуваше две години било кој од адвокатите да каже „во Солун поскапе пиперот или гирото“  и поради тоа ние не можеме да обезбедиме контакт со нашите клиенти. Секое одлагање беше класично тегнење, две години изгубивме така за овој предмет да добие тек во последниве две години. Но да не заборавиме дека во тие две години беа осумтте пратеници, се менуваше име презиме, менувавме се што можеме да смениме-објаснува новинарот.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.