Е супер, на сите понижување што ги добивме од Бугарија, на ветото што ни ги опнаа, им клекнавте и ги измоливте да ни дадат вакцини!!!! Зошто бе? За уште повеќе да не уценуваат и да се потсмеваат со нас?, коментира на Фејсбук актерот Сашо Тасевски, по веста дека Бугарија ќе оддели дел од вакцините против ковид-19 за Македонија.

Ова е веќе….. Ни треба нов збор за срам, резил и предавство во речникот. Вашата сервилност е бескрајна…. Као вселената, пишува Тасевски.

Е супер, на сите понижување што ги добивме од Бугарија, на ветото што ни ги опнаа, им клекнавте и ги измоливте да ни…

Posted by Sasho Tasevski on Tuesday, 22 December 2020

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.