Членовите на ВМРО-ДПМНЕ во Битола, на симболичен начин ги одбележа сите „достигнувања“ на градоначалничката Наташа Петровска во изминтата 2018-та.

Што истакнаа тие како „проекти“ на градоначалничката од СДСМ:

– 15.000 евра за прославата на ЈП Водовод

– 1,3 мил. евра нов кредит од Светска банка
– 20 мил. ден. нов кредит за ЈП Комуналец
– Субвенции за печки на пелети кај локални функционери
– Гасицикација – клучниот проект на Петровска со 0% реализација

– Вработување за братот
– Нула метри асфалт со општински пари
– Голем број на награди и признанија за “успешната” 2018 годинаRepublika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.