Не се согласувам со политиките на ВМРО-ДПМНЕ и со тоа не очекувам да бидам дел од кандидатите за пратеници, рече Даниела Рангелова од ВМРО-ДПМНЕ синоќа во дебатниот магазин „Click Plus“ на ТВ21. Коментирајќи ја изјавата на генералниот секретар на ВМРО-ДПМНЕ Игор Јанушев, Рангелова рече дека со таа изјава тој докажал дека во ВМРО-ДПМНЕ немало внатрешна демократија во партијата.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.