Не стивнува гневот на јавноста по пожарот во Гевгелија каде што од Скопје беше испратено противпожарното возило олдтајмер. Револтот е уште поголем што за три години власта потрошила 10 милиони евра за службени возила.

На првата слика е нашиот Оптимус Прајм. На втората се возила за гаснење пожар.
Ама ние за три години сме купиле службени возила за скапите газови на службениците во вредност од 10 милиони евра, пишува Тони Михајловоски.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.