ВМРО-ДПМНЕ денеска со поддршка од граѓаните излезе на нов протест против поскапувањето на електричната енергија.

Протестот започна во 18 часот со почетна точка од Спортскиот центар „Јане Сандански“ и со возила се упатија кон Регулаторна комисија за енергетика.

Илјадници граѓани направија колони од возила и заедно со ВМРО-ДПМНЕ го искажаа својот револт и бунт кон оваа влада, кон Регулаторна комисија за енергетика поради поскапувањето на струја во време на криза од коронавирусот, кога многумина останаа на улица без работа и никакви приходи.

 

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.