Актерот и екс-директор на Драмски театар, Сашо Тасевски, по вчераобјавената аудио снимка од Павле Богоевски, денеска на негова сметка посвети повеќе интересни Фејсбук статуси:

Треба да имаш нос за пратеник!

Павле со колегите од Собрание, добиле забрана за влез летово во Грција. Уплав добиле Грциве да не им ја исшмркаат солта од морето.

А бе во Силбо ко ќе влезат пратенициве, брашното го кријат од нив.

Под итно да влезе во собрание лекарски тим и да направи систематски на пратениците, со тест на тешки и лесни дроги. Да се види зошто државава ни е дрогирана.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.