Поранешниот пратеник Мухамед Зекири е избран за генерален секретар во Владата, .

 Зеќири беше една од опциите за оваа функција, откако Дамјан Манчевски ја одби понудата да го замени Драги Рашковски на ова место.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.