На изборите за градоначалник обработени се 99,08 отсто од податоците од избирачките места.

Во Ново Село до 13 часот гласале 2743 гласачи или 24,14 проценти од запишаните.

Во Охрид 11450 избирачи или 21,91 процент.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.