Телевизијата „М Нет“ објави видео на кое може да се забележи како се води лицитација во црква во штипско Ново Село.

Попот го понуди светиот крст на лицитација, чија крајната цена стигна 95.000 денари.

Парите од продажбата на крстот ќе бидат потрошени за сметките за струја, но и за други дополнителни трошоци, кажа попот.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.