Денеска повторно ѝ се слошило на специјалната обвинителка во оставка, Катица Јанева, која од притвор со полициска придружба беше донесена на погребот на нејзината мајка во Гевгелија.

Како што објавуваат дел од домашните медиуми, на Јанева ѝ се слошило во капелата на градските гробишта во Гевгелија. Таа не ѝ се придружила на погребната поворка и по дваесетина минути повторно со полициско возило заминала во притворот во Шутка во Скопје.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.