Мислам дека и луѓето кои имаат дилеми по она што се случи на референдумот, дали оваа власт е способна и дали сака да организира фер и демократски избори, мислам на оние кои имаат намера да бојкотират, мислам дека и тие ќе ни се придружат зошто ќе сфатат дека само одвнатре, само ако власта е во вистински раце, можеме заедно да создадеме амбиент за промени, за реформи и да почнеме да ја градиме Европа дома, истакна претседателскиот кандидат поддржан од ВМРО-ДПМНЕ, Гордана Силјановска Давкова на вечерашниот митинг во Гевгелија.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.