Државната изборна комисија објави дека на избирачкото место во селото Лојане, каде имаше прекин на гласањето поради проблеми со избирачкиот список, ќе има продолжување на гласањето и по 21 часот. Неофицијално, Алсат дознава дека времето на гласање ќе биде продолжено за 1 час и 20 минути. Општо, во Куманово гласањето се одвива според правилата, одoutивот на гласање досега достигна околу 40 проценти.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.