Во своето вечерашно гостување на ТВ24 лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски истакна дека во Република Македонија мора безусловно да владее правото и правдината и само така Република Македонија ќе може да се пофали со реформи кои би ја одвеле до портите на ЕУ.

Дипломатите кои се наоѓаат во Република Македонија, недвосмислено и децидно посочуваат дека на Европа не и се потребни земји каде што владеат неколку фамилии, додаде Мицкоски.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.