Се затвора вакциналниот пункт во салата „Борис Трајковски“ на 30 јули, објави весникот „Вечер“.

Салата која од 1 април годинава ги отвори вратите за потребите на вакцинацијата на населението од цела Македонија, ќе продолжи да работи како и порано – за одржување пред сè, на спортски активности и манифестации, како и за концерти, забави и други настани.

Другите вакцинални пунктови низ државата и натаму остануваат отворени.

 

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.