По мега скандалот што го објави опозициската ВМРО-ДПМНЕ за тоа како раководните структури во МВР се под целосна контрола на СДСМ и се ставени во служба на партијата, граѓаните се охрабрија во голем број да објавуваат вакви случаи на злоупотреби на полицијата.

Информациите од Демир Капија каде битката за градоначалник ќе се решава во вториот круг, велат дека поддржувачите на опозицијата се под голем притисок од полицијата, а доказ за тоа е и објавената фотографија на социјалните мрежи.

Koмандирот му седи во скут на градоначалникот. Еве зошто немаме правна држава! МВР е партиска испостава на СДСМ. Заменик-командирот на ОВР Неготино во друштво на кандидатот за градоначалник на Демир Капија, Лазар Петров.

Во Демир Капија се жалат на невидени притисоци од полиција!

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.