Не спомнувајќи го по име, но јасно мислејќи на Зоран Заев, актерот Рубенс Муратовски  констатира и јавно споделува дилема:

Тој веќе не е проблем. Скоро ќе замине на буништето на историјата. Проблем е дали по него ќе има маж да го врати достоинството. И да го суди за велепредавство – напиша Муратовски на Твитер.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.