Политичкиот аналитичар Ивор Мицковски на својот профил на Фејсбук илустрира како пратеникот Крсто Мукоски одлежува за настаните од 27 април.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.