Еј, Мукоски во официјална делегација за Рим.
Го гледам во Сан Клементе како отвара порта кон петто подземно ниво, или ја отвара Светата порта на Свети Петар, најавувајќи го со 19 години каснење новиот македонски милениум на помирување и тендери.
Не ви е срам бе, малку срам?! – коментира Ивор Мицковски откако беше објавено дека пратеникот Крсто Мукоски ќе биде дел од делеацијата која ќе замине за Рим по повод Свети Кирил и Методиј.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.