Се обврзуваме на урбанистичко планирање на зелени градови и здрава животна средина, но обновата почнува од секој од нас, да бидеме пример, повикува Тимчо Муцунски, кандидат за пратеник од редовите на ВМРО-ДПМНЕ во ИЕ1.

Велат засади дрво, засади здравје и спаси живот.

Планираниот проект „Градска шума“ со подигнување на зелените појаси околу општините и населените места, со задолжителен рок за локалните власти во рок од 10 години да пошумат 80% од голините е исклучително важен за нашата иднина. Се обврзуваме на урбанистичко планирање на зелени градови и здрава животна средина, но обновата почнува од секој од нас, да бидеме пример, повикува Тимчо Муцунски, кандидат за пратеник од редовите на ВМРО-ДПМНЕ во ИЕ1.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.