Македонија два и пол месеци е во вонредна состојба, а од тие два и пол месеци македонскиот технички премиер еден месец е во карантин, потенцираше меѓународниот секретар на ВМРО-ДПМНЕ Тимчо Муцунски.

Чувајте го сопственото здравје и здравјето на своите семејства. Нашата држава, за жал, нема капацитет да ви помогне – тоа е новата (не)нормалност!, порача тој.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.