Инспириран од полтронството кај оние што му честитаа роденден на Заев во стил на лоши поети од третокласна поетска вечер, ми текна на ликовите од драмите на Шекспир. Во нив сите најголеми ласкавци, први го забиваат ножот во грбот на кралот, кога ќе биде најнезаштитен. Еднаш ова и на Заев му го реков, не ти е проблем Сашо што јаде гомна на фејсбук, тие околу тебе ќе те турнат. Тие што ти ги читаат моите објави од скриншотови, пишива актерот Сашо Тасевски на својот Фејсбук профил.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.