На социјалните мрежи беше споделен моментот каде што цариникот-митаџија на еден од митинзите на СДСМ му вели на Заев дека е нивна икона, и му дава беса дека ќе победат.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.