Вечерва со почеток во 20 часот, претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски ќе има сесија во живо на „Фејсбук“, на која ќе одговора на сите прашања на граѓаните.

Со оглед на тоа што времето е ограничено и заради подобра организираност, вашите прашања напишете ги овде http://bit.ly/LiveSoHristijan

Можете да ме прашате за она што ве интересира, за мојата работа или приватен живот. Се надевам дека ќе ме запознаете во малку поопуштена верзија, отколку на телевизиските екрани. Ве очекувам во голем број!, повикува Мицкоски.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.