Катица Јанева беше наша заедничка грешка, моја и на Груевски, признал претседателот на СДСМ Зоран Заев пред лидерската средба.

Зоран Заев и Христијан Мицкоски засега успеале да се сгласат во едно, дека СЈО е мртво.

Во Собранието речиси 5 часа трае тет-а-тет средбата меѓу преговарачките тимови на политичките чинители предводени до лидерите на СДСМ и ВМРО-ДПМНЕ, Заев и Мицкоски, а главна тема се Законот за јавно обвинителство и барањето на ВМРО-ДПМНЕ за предвремени парламентарни избори. Преговорите се далеку од постигнување договор за овие прашња.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.