По гостувањето на претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски во емисијата „Што не е јасно“ на Алфа телевизија, на социјалната мрежа „Твитер“ се огласија голем број граѓани со свој коментар.

Граѓаните со пофални зборови го коментираат настапот на Мицкоски.

„Моќен настап“, „Мицкоски растури на Алфа“, „Даскалот си гази – Силата сила раѓа“, „Вечерва го видовме лавот“…

Ова се само дел од твитовите во коишто се коментира за Мицкоски.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.