Mоите дедовци Благоја и Миле вртелешки се сторија во Бутел од нервоза, коментира новинарот Миле Ристески, кој се приклучи на острите реакции од јавноста и граѓаните за интервјуто на Зоран Заев за БГНЕС.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.