ВМРО-ДПМНЕ освои мнозинство и во советот на општина Радовиш.

Имено, ВМРО-ДПМНЕ и Коалицијата но новиот совет на општината во Радовиш ќе има 8 советници, СДСМ 6 и ЛДП/ДОМ 3.

Во Радовиш ќе има и втор круг за избор на нов градоначалник- во првиот круг води со повеќе од 1.600 гласови води кандидатот на ВМРО-ДПМНЕ Ацо Ристов.

 

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.