Meтли со ликовите на функционерите од СДСМ осамнаа пред Општина Прилеп денеска. Идејата за ваква пародија веројатно потекнува од најавената чистка на премиерот Зоран Заев во своите редови.

Прилепчани на социјалните мрежи се пошегуваа дека најголемата метла е за Миле Талески, претседателот на ОО СДСМ Прилеп и Советот на Општина Прилеп, кој можеби е најодговорен за лошиот резултат во првиот круг на претседателските избори на СДСМ во Прилеп.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.