Младите од Унијата на млади сили на ВМРО-ДПМНЕ во Охрид и денеска, како и во изминатите 19 дена, се сретнаа со граѓаните и го искористија и последниот ден пред почетокот на изборниот молк да ги запознаат со нивната програма за „Обнова“ и проектите предвидени за после 15 јули.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.