Рашела Мизрахи, која вчера шверцерски во раните утрински часови беше разрешена од позицијата министер за труд и социјална политика, на социјалните мрежи сподели фотографија со нејзината ќерка Рина и порача:

Моја Рина, Македонија е наше дома повеќе од петстотини години. Срцето ни е тука!

Мизрахи беше првата Еврејка во Влада во Македонија.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.