Рашела Мизрахи, минисерката за труд и социјална политка апелира за алармантната ситуација во Центарот за социјални работи.

Ситуацијата во Центарот за социјални работи во Кичево е алармантна бидејќи воведувањето на ,,case management’’, работа на случај за вработените е целосна промена и според нив ќе биде тешко за реализација и имплементација. Обуките не биле извршени во таа насока т.е. спојување на права и услуги туку спојување на посебните категории поединечно.
Нашата цел е задоволни граѓани и задоволни вработени!, изјави Мизрахи.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.