Ние сме секогаш заедно со народот и столбот на државноста, вели пратеничката Рашела Мизрахи, откако беше избрана за нов член на Извршниот Комитет на ВМРО-ДПМНЕ.

Како член на Извршниот Комитет на најголемата македонска партија ВМРО-ДПМНЕ јавно се заблагодарувам на претседателот Христијан Мицкоски и партијата за довербата.

 

Ние секогаш сме заедно со народот, затоа што сме столбот на државноста на Македонија.

 

И во тој дух, заедно со народот храбро ќе истапиме со напорна и чесна работа за доброто на Македонија.

 

Да живее ВМРО-ДПМНЕ! Да живее Република Македонија –напиша Мизрахи на Фејсбук.

Како член на Извршниот Комитет на најголемата македонска партија ВМРО-ДПМНЕ јавно се заблагодарувам на претседателот…

Gepostet von Рашела Мизрахи am Dienstag, 22. September 2020

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.