Поранешната министерка за труд и социјала Рашела Мизрахи, која беше разрешена само затоа што одби да ја смени таблата со Република Македонија пред која ги даваше своите официјални изјави, вечерва прашува дали и дополнителната заменичка на министерот за внатрешни работи ќе биде разрешена за истото.

Дали чинот на давање изјава под името Република Македонија на дополнителната заменик-министерка за внатрешни работи Славјанка Петровска е само пред избори или и се виде напорна работата,па бара куртул од маките? Ќе ја разрешите ли Петровска заради загрозување на европската иднина?, прашува Мизрахи.


„Република“ веќе пишуваше за двојните аршини на владата на СДСМ.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.