Семејството нема цена! Семејството не се продава! И да, навистина тоа не беше само табла…јас само си го бранев семејството!, напиша Рашела Мизрахи, која беше министерка за труд и социјална политика и беше разрешена поради тоа што одби да ја тргне таблата со Република Македонија.

…Ви се обраќам како ќерка, како внука, како снаа, како мајка, како жена, како горда Еврејка од Македонија…. Обновата доаѓа!, напиша Мизрахи.

Семејството нема цена!Семејството не се продава!И да, навистина тоа не беше само табла…јас само си го бранев…

Gepostet von Рашела Мизрахи am Montag, 29. Juni 2020

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.