Градови од саат време дожд ни се поплавуваат, Скопје лани се поплави, сега Делчево. Отиде ли некој да фрли око, да преземе одговорност, да понуди солидарност?!, прашува Ивор Мицковски.

Слабо вести и ПР на таа тема.
Ама за декларативните напори кон ЕУ, акција колку сакаш.
А што да се очекува од влада и луѓе чии претходници, а некои и актуелни чинители беа на море додека земјата гореше, потсетува тој.Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.