Абе една работа на крај не можам да разберам, овие ДУИ што водат клучни институции меѓу кои и МНР, па не можат ли така малце клето кон Бугарите како кон нас Македонците, малце нив душа да им извадат, да ја употребат таа нивна плачипичкарска стратегија на послабиот кон појакиот, пишува на фејсбук политичкиот аналитичар Ивор Мицковски.

Не бе брате, јаки само во своите гета, во своите освоени канцеларии, на своите митинзи, за својот г’з само, а отидат негде на страна, а треба нешто за другите, тогаш се мачиња.
Па треба да разберат и нешто следно, ако многу македонски екс-патриотчиња се освестат и утре се разбудат како Бугари, утре тоа највеќе ќе биде и на нивна штета.
Ама они не се бунат ни на апсурдни тврдења за Бугари во Албанија и Западна Македонија, па не за друго.
Еден Рама се спука со Бугарите, нашиве ништо.
Кој да знаеше дека криптонитот за ДУИ биле Бугарите, пишува Мицковски.

 Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.