Бугарите од Охрид кои го отворија бугарскиот клуб „Цар Борис Трети“ имаа можност да гласаат на избирачко место во Охрид, но ниту еден од нив не се пријавил за гласање.
Аууу какви неискористување на правата и слободите, срамота.
А толкави жртви дадоа за мајка Бугарија.
Барем 40 ќе гласале во главниот град на Албанците, отсега, изгледа главен и на Бугарите, напиша на Фејсбук, Ивор Мицковски.Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.