Почна второ полугодие, уште нема учебници за сите деца, потенцира активистот Ивор Мицковски.

Битно златно доба за Албанците било, коментира тој.Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.