Од тоа што ветија, ништо не испорачаа!, порача лидерот на ВМРО-ДПМНЕ од Струмица.

Затоа, можеби малку пред време, излегуваме на средби со граѓаните! Земјоделците се маргинализирани, а во механизација речиси и да не се вложува и тоа мора да се промени. Чиста вода е неопходна во 21-ви век! Како идна Влада, планираме да вложиме 26 милиони евра во струмичкиот регион, а дел од парите ќе бидат и за водоводот, им вети тој на струмичани.Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.