Она што вознемирува е фактот што и покрај сите отстапки на оваа влада, во интерес на зачувување на фотелјите, другата страна влегува во конфликт кој е на ниво на студена војна, вели претседаелот на ВМРО-ДПМНЕRepublika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.